Products

استخدام طراح گرافیست فریلنسر

چگونه طراح گرافیک فریلنسر استخدام کنیم؟ 

نام تجاری شرکت شما که به صورت بصری نشان داده می‌شود (مانند لوگو، وب سایت، بازاریابی و …)، در واقع همان چیزی است که مشتریان از لحاظ ذهنی، کسب و کار شما را با آن مرتبط می‌دانند. تاثیر اولیه شما بر سایرین بسیار مهم خواهد بود، پس بهتر است تصویر خوبی از خود به آنان ارائه دهید!

ست اوراق اداری لایه باز

دانلود ست اوراق اداری لایه باز

مهمترین کار، استخدام یک طراح گرافیست فریلنسر ماهر است. انتخاب مناسب یک فریلنسر متخصص، برای کسب و کار شما سودمند خواهد بود و باعث صرفه‌جویی در زمان و پول شما در دراز مدت خواهد شد.
مشتریان ناراضی بسیاری وجود دارند. آنها از انتخاب طراح قبلی خود بسیار ناراحت هستند زیرا پروژه آنها از کیفیت لازم برخوردار نمی‌باشد.
برای کمک به این مشکل، در اینجا چند راه ساده به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید برای اطمینان از انتخاب یک طراح خوب، آنها را دنبال کنید.

لیستی از نیازهای پروژه خود را تهیه کنید
اول، لیستی از نیازهای طراحی خود را ایجاد کنید. اگر نیاز به یک آرم دارید، آن را بنویسید. اگر نیاز به صفحات رسانه‌های اجتماعی طراحی شده دارید، آن را در این فهرست یادداشت کنید.
هنگامی که تمامی چیزهایی را که نیاز دارید یادداشت می‌کنید، به راحتی می‌توانید به طراحانی که با آنها مصاحبه خواهید کرد، نیازهای خود را عنوان کنید. این باعث می‌شود تا بفهمید که آیا آنها می‌توانند نیازهای شما را تامین کنند و همانطور که می‌خواهید کسب و کار شما را با ارزش سازند یا خیر.

Happy Noruz

Happy Noruz

لیستی از طراحان گرافیست فریلنسر تهیه کنید
طراحان مختلف را شناسایی کنید و یک لیست از افراد مورد علاقه خود را تهیه کنید.
شما می‌توانید از آشنایان خود درخواست کنید تا اگر طراح خوب و قابل اعتمادی را می‌شناسند، به شما معرفی کنند. همچنین می‌توانید پروژه خود را در یک محیط کار آنلاین مانند IGDN ثبت کنید. فریلنسرهایی را انتخاب کنید که به نظر می‌رسد نیازهای شما را برآورده خواهند کرد و سپس از آنها دعوت به انجام پروژه کنید.
برای استخدام یک طراح، دو چیز مهم است: بررسی نمونه کارهای پیمانکار، نظر سایر کارفرمایان در مورد پیمانکار.
فردی را استخدام کنید که نمونه کارهای برجسته‌ای را به شما ارائه کرده است که نشان می‌دهد قادر است به بهترین نحو پروژه شما را انجام دهد.
علاوه بر این، تنها با طراحانی که بازخورد بسیار خوبی دریافت کرده‌اند، ارتباط برقرار کنید، در آن صورت شما خواهید فهمید که آنها نه تنها در کاری که انجام می‌دهند بهترین هستند، بلکه قادر می‌باشند تا یک تجربه فوق العاده را با شما به اشتراک بگذارند.

بودجه خود را تعیین کنید
چقدر باید به یک طراح دستمزد پرداخت کنید؟ به اندازه کافی مبلغی را برای سرمایه گذاری بر روی فریلنسری کنار بگذارید که واقعا می‌تواند پروژه را با بهترین کیفیت و متناسب با نیاز شما به اتمام برساند.
اگر یک طراح با تجربه استخدام کنید، هرگز ناامید نخواهید شد. اگر یک یا دو طراح آماتور استخدام کنید، ممکن است خوش شانس باشید و پروژه خوبی دریافت کنید و یا ممکن است بدشانس باشید و مجبور شوید پروژه را از ابتدا و مجددا انجام دهید و زمان و پول بیشتری صرف کنید.
اگر بودجه اولیه شما محدود است، بهتر است بدانید که بسیاری از طراحان حرفه‌ای اگر از تداوم کار با شما اطمینان داشته باشند، در مورد قیمت پروژه با شما مذاکره خواهند کرد.

انجمن طراحان گرافیک آلمان

انجمن طراحان گرافیک آلمان

با فریلنسرها مصاحبه کنید
هنگامی که بودجه خود را تعیین کردید، با لیست طراحان خود شروع به مصاحبه کنید. شما می‌توانید از این چند سوال در مصاحبه استفاده کنید:
آیا به تمامی قسمت‌های پروژه من تسلط دارید؟ آیا می‌توانید چند نمونه کار مرتبط با این پروژه را ارائه کنید تا بررسی خود را انجام دهم؟
من یک نمونه از کارهای طراحی لوگوی شما را دیده‌ام و علاقه‌مند هستم تا بدانم چگونه توانستید با توجه به نیاز مشتری، چنین طرح زیبایی را طراحی کنید. آیا می توانید روند طراحی خود را توضیح دهید؟
آیا لوگوی خود را کاملا به صورت فایل وکتور طراحی کرده‌اید؟ (این سوال برای نشان دادن کیفیت کار بسیار مهم است)
آیا همواره در دسترس هستید؟
آیا جدول زمانی من برای اولین پروژه ما با یکدیگر قابل قبول است؟
شرایط پرداخت شما چیست؟
آیا فکر می کنید بودجه من برای این کار مناسب است؟

طراح خود را استخدام کنید 
این احتمال وجود دارد که بعد از فرایند مصاحبه، متوجه شوید که چه کسی بهترین نامزد برای انجام پروژه است. اگر مطمئن نیستید، به فردی که در بالای لیست قرار داده‌اید یک پروژه کوچک آزمایشی محول کنید، این کار به شما کمک خواهد کرد تا ببینید که این فرد چگونه کار می‌کند، و مشخص کنید که بهترین فریلنسر برای شما چه کسی است.
زمانی که آمادگی استخدام را دارید، مطمئن شوید که به وضوح نیازهای هر عنصر از پروژه خود را مشخص و بیان کرده‌اید. اگر یک پروژه سخت و دشوار در دست دارید، مانند طراحی لوگو و یا وب سایت، طراح شما می‌بایست تمامی سوالات خود را قبل از شروع کار از شما بپرسد. زمانی را به پاسخ دادن به سوالات وی اختصاص دهید تا بتوانید تصویر روشنی از آنچه که در ذهن دارید را به آنها ارائه دهید. هنگامی که طراح شما هر آنچه را که نیاز دارد در اختیار داشته باشد، بهتر است اجازه دهید سحر و جادوی خود را به شما نشان دهد!

گرافیک ریور

گرافیک ریور

فریلنسرهای عزیز، نوبت شماست
آیا مورد دیگری وجود دارد که مشتریان بهتر است قبل از اینکه با شما ارتباط برقرار کنند، بدانند؟ نظرات خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مهمترین کار، استخدام یک طراح گرافیست فریلنسر ماهر است. انتخاب مناسب یک فریلنسر متخصص، برای کسب و کار شما سودمند خواهد بود و باعث صرفه‌جویی در زمان و پول شما در دراز مدت خواهد شد.
مشتریان ناراضی بسیاری وجود دارند. آنها از انتخاب طراح قبلی خود بسیار ناراحت هستند زیرا پروژه آنها از کیفیت لازم برخوردار نمی‌باشد.
برای کمک به این مشکل، در اینجا چند راه ساده به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید برای اطمینان از انتخاب یک طراح خوب، آنها را دنبال کنید.

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “استخدام طراح گرافیست فریلنسر”

دیدگاهتان را بنویسید