Products

پوستر محیط زیست | نمایشگاه مجازی

پوستر محیط زیست
آلودگی محیط زیست
آلودگی محیط زیست پوستر محیط زیست

پوستر محیط زیست

به طور کلی در دنیا به منظور جلب توجه مردم به موضوعات مربوط به حفظ محیط زیست و تامین زندگی سالم در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار، روزهای نمادین خاصی مرتبط با حفظ محیط زیست تعیین می گردد که از جمله آنها روز جهانی محیط زیست، روز زمین پاک، روز هوای پاک و غیره می باشد. روز هوای پاک در دنیا تحت عناوین مختلف از جمله روز بدون خودرو، روز بدون دود و … در کشورهای مختلف نامگذاری شده و اقدامات خاصی در این روز جهت تنویر افکار عمومی صورت گرفته است.
در ایران نیز بحران آلودگی هوا در تهران و شش شهر آلوده آن شامل تبریز، مشهد، اراک ، اصفهان ، شیراز و اهواز ، مسئولین ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر این داشت تا به منظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه ، از سال ۱۳۷۴ روز ۲۹ دی ماه را به عنوان روز ملی هوای پاک اعلام نمایند.
گفتنی است قدمت روز هوای پاک در ایران از کشورهای فرانسه و ایتالیا بیشتر است. هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه بوده است و از آنجا که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا ، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است این روز می تواند عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی بین بخشی باشد.

لذا مطابق با اعلامیه فوق شبکه طراحان گرافیک ایران بعد از دومین نمایشگاه مجازی خود که با عنوان سیگار ( روز بدون دخانیات ) بود اکنون فضا و بستر مناسبی را برای مشارکت هنرمندان فراهم میکند برای رقابت در پوستر محیط زیست .لذا مجدد از طراحان گرافیک ایران درخواست میگردد در صورت تمایل آثار خود را که در زمینه آلودگی هوا و یا محیط زیست است برای ما از فردا مورخ ۲۹ دیماه ارسال نمایند.شایان ذکر است این فعالیت ارتباطی سازمان محیط زیست ندارد و توسط شبکه طراحان گرافیک ایران رهبری و هدایت میگردد.

برای بازدید از نمایشگاه انلاین ما در اینستاگرام ما را دنبال کنید.اگر ایده و یا طرح خلاقانه ایی دارید حتما با ما در میان قرار دهید !

مشاهده نمایشگاه آنلاین

 

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “پوستر محیط زیست | نمایشگاه مجازی”

  1. maryam گفت:

    مهلت ارسال تا کی هست ؟ لطفا کمی توضیح بیشتری بدید سپاسگزارم!

  2. Graphiciran گفت:

    ۳۵ میلیون ایرانی تحت تاثیر آلودگی هوا هستند

دیدگاهتان را بنویسید