Products

پنتون ۲۰۱۴

Pantone
Pantone
Pantone

نماد و استوری برد (Story Board ) و یا کانسپت برد ( Concept Board) مخصوص سال ۲۰۱۴

شما به عنوان دانشجوی طراحی باید با رنگها آشنائی کامل داشته باشید باید نام اکثر رنگها را بدانید و مهمتر اینکه هر رنگی چه خصوصیات روانی را دارد و بروی همدیگر چه اثری میگذارند. به عنوان دانشجوی طراحی باید بدانید رنگها چه زمانی هیجان انگیز و چه موقع آرامش بخش میشوند. باید بدانید مناسب چه جنسی (زن – مرد – کودک) یا چه سنی هستند چه رنگهائی بهاری و گرمند و چه رنگهائی پائیزی و سرد با مطالعه رنگها و شناخت انها گام بزرگی در افزایش دانش خود برمیدارید پنتون را بشناسید و بیشتر بدانید و بیشتر مطالعه کنید.

شرکت پنتون Pantone تعیین کننده معروف و معتبرِ رنگ به صورت تمام دیجیتال برای تمامی شرکت های تولیدی محصولات مصرفی ( Fashion – Textiles – Interior Design – Colours ) است.این شرکت در نیوجرسی امریکاست.که از سال ۱۹۵۰ آغاز به کار کرد. Lawrence Herbert فارغ التحصیل رشته شیمی از Hofstra University است.که با ابتکار و ابداع سیستم تشخیص، تطبیق و ارتباط رنگها توانست مشکلات عدم هماهنگی چاپ و خروجی رنگ را برطرف کند .چرا که به عقیده وی هر فردی بصورت جداگانه ای رنگ ها را میبیند و این باعث دوگانگی انتخاب رنگ میشود.کاتالوگ پنتون سولید 2014 (GP1501 )

اکنون شما هر جای دنیا و در هر نقطه و هر موقعیت زمانی باشید با دادن یک کد رنگ میتوانید در جای دیگر از کره زمین همان رنگ را به چاپ برسانید . در نرم افزار ادیت عکس مثل فتوشاپ ( photoshop) یا نرم افزار طراحی مثل کرل دراو  (corel draw ) پالت مخصوص پنتون وجود دارد . که کار را برای طراحان آسان تر نموده تا هنگام چاپ و پرینت با دادن یک شماره رنگ خود را از دوگانگی و گاهی چند گانگی رنگی کامپیوترها خلاص کنند.

در شاخه فشن طراحان بزرگی چون حسین چلایان ،تامی هیلفیگر ،زاک پوزن و … منتقدانی چون نینا گارسیا ،تیم گان و … تولید کنندگان بزرگ و دست اندر کاران متخصص فشن در شرکت پنتون هرساله همکاری تخصصی دارند. بعلاوه از استعدادهای جوان نیز برای ایده پردازی های نو استفاده میکنند.و هرساله طراحان جوانی به این لیست افزوده میشوند.

این شرکت پس از فکر و ایده شروع به انتخاب رنگ مینماید و حتی برای هر فصلی که رنگی را تعیین میکند طرح و ترند فصل را هم پیشنهاد میدهد البته در شاخه لباس زنان – لباس مردان – لباس کودک -لباس ورزشی و لباس راحتی و لباس زیر .

این تعیین رنگ وضعیت انتخاب و تولید را برای خیلی ها آسان میکند و به سلیقه ها جهت و سمت و سو میدهد .جالب اینکه اکثرا تمامی سلیقه ها را پاسخگو است.اکنون برای شما رنگ سال بهار تابستان ۲۰۱۳ و پائیز زمستان ۲۰۱۴ را اعلام میکنم.

شش شاخه ای که پنتون رنگها را ارائه کرده تحت عناوین مختلفی است که هرکدام با فلسفه نامشان هماهنگی دارد. طراحان برای هر رنگی ابتدا فکر میکنند و از چیزی ایده میگیرند و به دنبال فلسفه ای عمیق هستند که انسان ها در آن زمان به آن نیاز دارند و سپس تفکرشان را در استوری برد یا کنسپت بردی خلاصه میکنند تا ذهنشان پراکنده نشودو بر همین تفکر شروع به تحقیق کرده حالات روحی روانی انسانها را در نظر میکیرند و با شناخت جامعه اماریشان سعی میکنند مطابق با زمان ، رنگی را انتخاب کنند . 

  • اکسیر Elitist
  • شاهانه Majestic
  • ترکیبی Synthetic
  • خوراکی Edible
  • کولاک Storm
  • بازگشت Resort

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پنتون ۲۰۱۴”

دیدگاهتان را بنویسید