Products

اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی 2012

اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی 2012
بسته بندی
اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی 2012

فراخوان بین المللی بسته بندی ۲۰۱۲

اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی ۲۰۱۲

رقابت بین المللی طراحی بسته بندی
شرکت Model Obaly به اعلام هفدهمین سال برگزاری رقابت های بین المللی بسته بندی کنندگان جوان می پردازد.

در مورد مسابقات
هدفگذاری مسابقات بین المللی بسته بندی کنندگان جوان، طراحان دانش آموز و جوان تا حداکثر سن ۳۰ سال از تمامی اقسی نقاط جهان می باشد. آن دسته از طراحی هایی که در مسابقه پذیرفته می شوند، خاصه آن طرح هایی می باشند که از کارتن های صاف و مواج یا سایر مواد کاغذی که به صورت گسترده در صنعت بسته بندی استفاده می شوند می باشد. مسابقات بسته بندی کنندگان جوان از سال ۱۹۹۶ به صورت سالانه در حال برگزاری می باشد. این مسابقات مدیون ابتکار عمل شرکت Modal Obaly می باشد. این شرکت شرکتی پیشرو در صنعت بسته بندی است که از نظر این شرکت حمایت از استعدادهای جوانان در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد.
از سال ۲۰۰۹ به این طرف تشکیل دهنده این مسابقات CZECHDESIGN.CZ می باشد.

اقلام
هفدهمین سال برگزاری این مسابقات فقط دارای یک قلم جنس می باشد.
موضوع بسته بندی محصولات در سال ۲۰۱۲ بدین قرار می باشد: چای
اثرات ثمربخش برگهای چای که در آب جوش ریخته می شوند در تمامی اقسی نقاط این دنیا برهمگان شناخته شده می باشد. این نوشیدنی داغ باعث بهبود بیماری های مزمن و انرژی بخشی می شود. همچنین باعث ارتباط بیشتر افراد در مراسم های خاص مذهبی می شود. خودتان را در فرهنگ هزار ساله چای نوشی القا کنید و هدفی را ایجاد کنید که به گل دهی آینده آن کمک می کند. برگ های چای، کیسه های چای را بسته بندی کنید و هدیه ای را آماده کنید و به خدمات و کیسه های اصلی چای بیندیشید. نشان دهید که چگونه یک نوشیدنی قدیمی را می توان در زمان حال ارائه کرد.
قضات این مسابقات به صورت اخص به بررسی و ارزیابی موارد ذیل اقدام می ورزند: خلاقیت و ابتکار، راحتی و سادگی بسته بندی، قابل اجرا بودن، بکاربری آسان (افراد مسن تر و بچه ها نیز بایستی بتوانند که بسته را به راحتی باز کنند)، ابعاد زیست محیطی، ظاهر و اصالت چای داشتن، تصوری بودن ترسیم آن، نشان دادن و ارائه کیفیت. شرکت کنندگان کارهای خودشان را به صورت مدلی کاملاً عملی و در ابعاد اصلی ارائه خواهند کرد. این مسئله بدین معنی است که بایستی مدل ارسالی بایستی مدلی با ابعاد واقعی باشد؛ چنانچه برای بازشدن طراحی شده است باید بتوان آن را باز کرد. مدل مذکور بایستی، با توجه به مقاصد نمایشی و نمایشگاهی، از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.
در محیطی به شدت رقابتی، بسته بندی محصول می تواند نقش مهمی را ایفا نماید. دیگر جذابیت و قدرت فروش رفتن آن محصول صرفاً فقط با خواص و بی همتا بودن خود محصول سنجیده نمی شود. اغلب بسته بندی است که مشتری را به سمت خود جذب می کند. اقلام مسابقه فقط محدود به محصولات موجود نمی باشد. بسته بندی مورد نظر بایستی نشان دهنده راههایی جدید و اصیل باشد و طرح آن نیز بایستی مشتری را به خود جذب کند.

شرایط ورود به مسابقه فقط مختص دو گروه ذیل می باشد:
۱) دانشجویان دانشگاهی و طراحان جوان با حداکثر سن ۳۰ سال
۲) دانش آموزان دبیرستانی

مواد مصرفی:
مواد مصرفی برای مسابقه باید موادی باشد که بتوان آنها را در حجمی وسیع تولید کرد و نیز اینکه از آن نوعی باشد که توسط شرکت Model Obaly استفاده می شده است. این انواع می توانند غالباً دربردارنده طیف گسترده ای از مقواهای نازک چین دار تا تخته های نرم و با ابعاد واقعی را دربرگیرد. همچنین شرکت Model Obaly از فیلم های پلی پروپیلن نیز، که در آینده چاپ می شوند و شکل می گیرند، و بسته بندی هایی که ساخته شده از مقواهای نازک صاف می باشد نیز استفاده می کند. طرح هایی که هم دربردارنده مقواهای نازک و هم دربردارنده فیلم های پلی پروپیلن می باشند نیز در مسابقه وارد می شوند. شرکت Model Obaly سایر انواع کاغذها و مقواهای نازکی که می توانند در مسابقه به کارگیری شوند را نیز بررسی می کند. توضیحات بیشتر پیرامون مواد مصرفی و خواص آن ها را می توانید در سایت مسابقات به آدرس www.young-package.com مشاهده کنید.

شرایط و قوانین اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی ۲۰۱۲ :
مواردی که به وسیله پست به مسابقه ارسال می شوند را از آن دسته از متسابقینی می پذیریم که فرمهای آنلاین مربوطه را پر نموده اند و در آن ثبت نام کرده اند. دانشجویان دانشگاهی، دانش آموزان دبیرستانی و طراحان جوان تا حداکثر سن ۳۰ سال می توانند در این مسابقات ثبت نام نمایند. شرکت کنندگان به همراه بسته های خود هیچ گونه CD یا سندی را ارسال نکنند چرا که فقط بسته های ارسالی مورد ارزشیابی و ارزیابی قرار می گیرند.
ورود به مسابقات

ثبت نام:
برای ثبت نام کردن، شرکت کنندگان بایستی از فرم هایی که بر روی سایت مسابقات بدین منظور قرار داده شده است استفاده کنند. در آنجا، آنها اطلاعات شخصی و توضیحات مربوط به ورود مسابقات را پر می نمایند تا قضات از آن اطلاعات در فرایند انتخاب استفاده کنند. پس از ثبت نام، به ایمیل شرکت کنندگان کد ثبت نام آنها ارسال خواهد شد. این کد بایستی هم بر روی اطلاعات فردی وی (به صورتی لطیف و باسلیقه) نوشته شود و هم بر روی بسته یا پاکت نامه ای که شرکت کننده به مسابقات ارسال می کند. در نتیجه، آثار ارسالی به صورت بی نام بررسی خواهند شد. می توانید فرم ثبت نام را در سایت www.young-packaging.com بیابید. چنانچه بیش از یک اثر ارسال گردید، هریک از آثار را می بایست به صورت جداگانه ثبت کرد. چنانچه بر روی اثری بیش از یک نفر فعالیت کرده بودند، در فرم ثبت نام قسمتی مخصوص وجود دارد که در آن می توانید نام تمامی افراد کار کرده بر روی آن اثر را بنویسید. فرم ثبت نام آنلاین در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۲ رأس ساعت ۱۳:۰۰ بسته خواهد شد.

ارسال آثار به اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی ۲۰۱۲:
آثار ارسالی را باید به گونه با دقت بسته بندی و ارسال کنید تا در طول مسیر صدمه ای به آنها نرسد؛ بدین معنی که اثر را در جعبه یا پاکت نامه ای با ابعاد مناسب که بتوان آن را در آن جعبه ثابت کرد ارسال کنید. شرکت کنندگان بایستی بر روی پاکت یا جعبه کد ثبت نام خودشان را قید نمایند. آثار را می توانید یا تا تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۲ ارسال کنید یا آنها را به صورت شخصی در آخرین روز، که همان ۱۵ مارس ۲۰۱۲ می باشد، از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به آدرس شرکت –CZECHDESIGN.CZ در Prague 4- ارسال نمایید.
آن دسته از آثاری که فقط به صورت CD یا سند ارسال می شوند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. هزینه های مربوط به ورود به مسابقات و ارسال آثار برعهده شرکت کنندگان می باشد. آثار ارسالی به شرکت کنندگان بازفرستاده نمی شوند. آنها به دارائی های سازمان برگزار کننده مسابقات می پیوندند. آثار منتخب به کلکسیون طرحهای موزه تخصصی ملی در شهر پراگ اهدا خواهند شد. تشریفات مربوط به نتایج و اعلام نتایج در ماه می ۲۰۱۲ در پراگ برگزار خواهد شد.
آثار به آدرس شرکت برگزار کننده مسابقات ارسال خواهد شد.
CZECHDESIGN
K Safine 562,
۱۴۹ ۰۰ Praha 4
Czech Republic

جوایز مربوط به شرکت کنندگان برنده شده:
دانشجویان دانشگاه و طراحان جوان با حداکثر سن ۳۰ سال
جایزه نفر اول: ۱۲۰۰ یورو
جایزه نفر دوم: ۴۰۰ یورو
جایزه نفر سوم: ۳۰۰ یورو
در این گروه جایزه مرکز طراحی اسلواک (Prize of Slovak Design Centre) به برندگان داده خواهد شد.
دانش آموزان دبیرستانی
جایزه نفر اول: ۸۰۰ یورو
جایزه نفر دوم: ۲۰۰ یورو
جایزه نفر سوم: ۱۲۰ یورو

مقررات قانونی:
با ثبت نام کردن در مسابقات، تأیید می کند که وی با قوانین مسابقات آشنا می باشد و پیروی از آنها را در دستور کار خود قرار داده است. در هنگام کار کردن بر روی اثر، هنرمند متعهد می شود که به صورت شخصی و انفرادی به کار ادامه دهد و از هرگونه دخالت در امور مربوط به حقوق اشخاص ثالث خودداری کند. به خصوص در حقوق مربوط به کپی رایت و سایر حقوق فکری و عقلی نیز بایستی آنها را رعایت کند. فقط آثاری که مالک آنها تمامی حقوق مربوط به آن را در اختیار دارند حق شرکت و ثبت نام در مسابقه را دارند.
همچنین هنرمند از این مسئله کاملاً آگاه هستند که ممکن است اثر ارسالی به مسابقات (اثر محافظت شده) به وسیله ترویج کنندگان فروش و سازمان برگزار کننده مسابقات برای اهداف نمایشی، اخبار و مقاصد ارتقایی بدون هی …

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اسپانسر فراخوان بین المللی بسته بندی ۲۰۱۲”

دیدگاهتان را بنویسید