Products

گزارش سایت های گرافیک در ایران

سایت گرافیک ایران
سایت های گرافیک ایران
سایت های گرافیک ایران ۱۳۹۴

 مدیر شبکه طراحان گرافیک ایران  : همانطور که شاهد پایان حیات در مطبوعات و نشریات تخصصی هنر بودیم و مشاهده کردیم مجلات گرافیک یا انیمیشن فارسی چگونه از ادامه فعالیت خودداری کردند اکنون با پدیده دیگری به نام مرگ تدریجی اینترنت روبرو هستیم !

وی گفت : امروز فیسبوک که یک شبکه جهانی است با این موضوع دست و پنجه نرم میکند ! اکنون کاربران مانند قبل فعال نیستند و حضوری کمرنگ دارند، این یک سرطان است که اینترنت مبتلا آن شده است و چاره ایی جز خلاقیت و ارایه سرویس های ویژه به کاربران نیست.اما متاسفانه در ایران عزیز امکان ارایه این ویژگی ها به علت مخارج اولیه بالا نیست و همچنین اسپانسری برای این قبیل سایت های گرافیک  به علت عدم درک مدیران صنایع و خدمات نیست ، ما امروز میبینیم که مجلات گرافیک الکترونیک کشور نیز گلایه دارند !

درست است پول کاغد چاپ پخش و … نمیدهند اما همانطور که می دانید به علت تحریم اقتصادی ناگهان سال های قبل تعداد زیادی از سایت های اینترنتی ایران برشکست شدند و ادامه به کار خود ندادند.علت هزینه های بالای سرور است + هزینه ها و وقتی که صرف نگهداری سایت میشود.اما کاربران عادت به استفاده رایگان کرده اند این مهم سال های اولیه ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ توسط کمیته تحقیقات و استراتژیک پیشبینی شده بود و در این راستا ما با بیش از ۲۵ سازمان طرح کنوانسیون هنری و اتحاد دادیم ، اما متاسفانه مدیران در کنار هم جمع نشده و راضی به اجرا پلتفورم نبودند و اکنون مشاهده میکنیم یا این منابع ارزشمند بسته شد یا دیگر خبر جدیدی به سایت اضافه نمیکنند و یا در حال تلاش برای ادامه بقاء هستند.

حال در این هیاهوی سایت ها افزایش پیدا کرده و نیروهای غیر متخصص یک آلودگی بصری دیگر را در اینترنت فارسی تزریق کرده اند البته باعث تکاپوی وب مستر های حرفه ایی هستند که باید از وجود آنها حتی خوشحال هم شد .  دیدگاه دیگر: کاربران و انتظارات آنها منصفانه نیست ! به طور مثل در یکی از سایت های همکاران مشاهده کردیم کاربران از علت عدم رعایت کپی رایت گلایه کردند و فروش آرشیو های عکس گرافیک ریور و شاتر استوک را غیر منطقی میدانند ! ما هم مخالف هستیم اما پشت پرده چیست ؟ پرسش اینجا هست که دوست عزیز آیا شما از زحماتی که این وب مستر های هنر در ایران میکشند مطلع هستید ؟ آیا تا به حال به مدیران این سایت ها نامه ایی فیزیکی ( کارت پستال ) یا یک هدیه و یا حتی یک کمک کرده اید ؟ خیر … اگر هزینه های سرور تامین بود و تحریم اقتصادی باعث افزایش هزینه سرور نبود اکنون کپی رایت شاید رعایت میشد ! آیا شما که این پرسش را کرده اید فتوشاپ کرک شده روی دستگاه ندارید ؟ ویندوز ؟ پس مشگل ما بزرگتر از این صحبت ها است ! شاد پیروز و موفق باشید

 

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “گزارش سایت های گرافیک در ایران”

  1. amirhossein گفت:

    واقعا هیچ نظارتی بر اشاعه اطلاعات انهم به غلط وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید