Products

گرافیڪـ چیست ؟

گرافیڪـ چیست ؟

گرافیڪـ : طراحى گرافیڪ در برگیرندهٔ نوعى زبان است با دستور نامعین و با الفبایى پیوسته در حال گسترش. ما تنها زمانى یک اثر گرافیڪی را به درستى درک مى کنیم که بتوانیم زبان آن را بفهمیم.گرافیڪ خلق آثار بصری برای جذب مخاطب است.طراح گرافیک فردی است که با کامپوتر و نرم افزارهای گرافیکی کار میکند و ایده های خود و یا مشتری را به تصویر میکشد.طراحی گرافیڪ دارای شاخه های مختلفی است که طراح بنا به فرصت شغلی یا علاقه آن را انتخاب میکند،رشته تحصیلی آن گرافیک رایانه یا ارتباط بصری نام دارد و در لاتین با عنوان گرافیک دیزاینر طراح گرافیڪ را میشناسند.در ایران گرافیڪ بیش از نیم قرن سابقه دارد و ما اکنون طراحان گرافیک قرن اول هستیم ۱

سایت های گرافیک ایران

شما میتوانید تاریخی از گرافیک قبل انقلاب و بعد انقلاب در سایت به دست آورید همچنین برای اشنایی با گرافیڪ و رشته های آن نظر شما را به برخی از طراحان گرافیک که در شاخه های تخصصی کار میکنند جلب میکنیم.

طراح برند | طراح بسته بندی | طراح و صفحه آراء | طراح و تصویرگر کتاب | طراح چاپ هلیو | طراح چاپ فلسکو | طراح رابط کاربردی | طراح کمپین تبلیغاتی

رشته گرافیک کامپیوتری

رشته گرافیک کامپیوتری

اگر بخواهید کار را تجسم کنید باید فرض کنید هر روز با کامپیوتر روزانه ۵ ساعت تا ۱۸ ساعت کار میکنید ! برخی از طراحان در لیتوگرافی و یا چاپخانه ها تا صبح کار میکنند و برخی به طور فریلنسر در منزل به صورت طراح گرافیک پروژه ایی مشغول کارند،برخی دیگر در شرکت ها و برند های سازمانی و یا دولتی ، به هر حال هر کجا که هستند باید ساعاتی را با کامپیوتر مشغول باشند.طراحے گرافیڪ همین است ! مواظب گردن و کمر خود باشید !

 یک گرافیست ( طراح گرافیڪ ) باید کار با نرم افزارهای گرافیک شرکت ادوب را کامل و حرفه ایی بیاموزد که برای این منظور ما نقشه زیر را به شما پیشنهاد میکنیم تا در رشته گرافیڪ موفق شوید!

ابتدا با برنامه فتوشاپ مشغول به کار شوید و آموزش های آن را در سایت ما مشاهده کنید.کتاب آموزش فتوشاپ بخرید و سی دی آموزشی آن را تهیه کنید بعد از مدت ۱۰ روز کاربا نرم افزار به صورت ابتدایی  به آموزشگاه نزدیک محل سکونت خود بروید حتی مجتمع فنی و دوره های آموزشی با مدرک معتبر بگیرید.سپس برای کنکور هنر خود را اماده کنید ، رشته گرافیڪ !

من طراح گرافیک هستم

من طراح گرافیک هستم

در هنگام که دانشجو شدید عضو نقره ایی شبکه طراحان گرافیک ایران شوید تا ما شما را آموزش های تخصصی دهیم و برای ساخت یک رزومه خوب برای شما تلاش کنیم.در عین حال کلاس های کامپیوتر و مهارت فردی را افزایش دهید و نرم افزار های ادوبی را بخرید و هر برنامه را خوب یاد بگیرید در کل یک نرم افزار برداری وکتور نیاز دارید! سعی کنید در زمان دانشجویی در محل یک شرکت تبلیغاتی بزرگ کارورزی و یا کار آموزی کنید ! بدون حقوق و داوطلبانه با سازمان ها و دوایر دولتی کار کنید ! از هر محلی کار کردید گواهی بگیرید و رضایت نامه.

در دانشگاه با دوستان خود ارتباط گروهی داشته باشید و گروه های گرافیڪ بسازید ! دوستان خود را به سایت معرفی کنید و در سایت مشغول فعالیت شوید ! بعد از یادگیری ما برای شما تبلیغات میکنیم تا بلافاصله از دانشگاه به بازار کار گرافیڪ وارد شوید !

ما همچنین به شما کمک میکنیم تا در مسابقات دانشجویی شرکت کنید و شما را عضو انجمن های بین المللی میکنیم ! یعنی در زمان دانشجویی شما عضو سازمان جهانی گرافیک میشوید یا مثلا عضو انجمن فتوشاپ ! ما همیشه به شما راه های جدید برای بازاریابی می اموزیم و با آموزش نحوه قرار داد بستن کار شما را تضمین میکنیم تا ضربه مالی نخورید! گرافیڪ در کل در سایت شبکه طراحان گرافیک ایران خلاصه میشود این سازمان به طراحان گرافیڪ اهمیت زیادی میدهد و به تنهایی حامی و هدایت کننده دانش پژوهان است و هیچ سازمان دولتی یا ارگانی آن را پشتیبانی نمیکند.شما نیز عضوی از شبکه طراحان گرافیک ایران هستید ! پس همین الان به جمع ما بپیوندید و خانواده شبکه طراحان گرافیک ایران را تکمیل کنید! ما ۲۵۰۰۰ نفر طراح گرافیڪ را در سایت شبکه طراحان گرافیڪ ایران شناسایی کردیم !

معرفی چند لینک معتبر گرافیک در جهان :

Icograda

www.ico-d.org

AGI

a-g-i.org

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گرافیڪـ چیست ؟”

دیدگاهتان را بنویسید