Products

پنتون چيست؟

لوگو شرکت پنتون
لوگو پنتون
لوگو آرم نشانه نماد شرکت پنتون

پنتون چیست؟

پنتون ایکس ریت

شرکت پنتون (Pantone) (پانتون) که دفتر مرکزی آن در نیوجرسی و شهر Carlstadt ایالت متحده آمریکا واقع شده است،دارای دو دفتر یکی در انگلستان و دیگری در هونگ کونگ نیز میباشداین شرکت منبع و ماخذ معتبر مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی پیشرو خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگها و ایجاد خلاقیت است.

هدایای تبلیغاتی پنتون

در سال ۱۹۶۳ لورنس هربرت (Lawrence Herbert) موسس شرکت پنتون ، یک سیستم ابتکاری برای تشخیص، تطبیق و ارتباط رنگها ایجاد کرد تا مشکلات مربوط به ایجاد رنگ دقیق و مناسب برای گروه هنرهای زیبا را حل کند. نظر او درباره اینکه هر شخصی طیف رنگی را به شکلی متفاوت می بیند و تفسیر می کند، باعث ایجاد سیستم تطبیق پنتون (PANTONE MATCHING SYSTEM)، کتابی از رنگهای استاندار (PMS) شد.

پنتون pantone

پنتون سیستم تطبیق رنگ خود را به سایر صنایع حساس به رنگ مانند تکنولوژی دیجیتال، فشن، مصنوعات، معماری و نقاشی بسط و گسترش داده است. امروزه پنتون در سرتاسر دنیا به عنوان زبان استاندارد تعیین رنگ شناخته شده است.اکنون سیستم تطبیق پنتون یک مرجع بین المللی نهایی و قطعی برای انتخاب، تعیین، تطبیق، تنظیم و کنترل رنگها است. برای مطالعه تاریخچه شرکت پنتون اینجا را کلیک کنید .


رنگ سال

پنتون و فشن

سیستم رنگ خانگی و فشن پنتون، یک ابزار اساسی و حیاتی برای طراحان لباس، لوازم منزل و طراحی داخلی، در زمینه انتخاب و تشخیص رنگ به کار گرفته برای ایجاد بافتها و فشن است. این سیستم شامل ۱۹۲۵ رنگ است.

برنامه ریز رنگ پنتون، یک گرایش و برنامه شش ماه است که دستورالعمل و جهت رنگ فصل را برای کاربردهای گوناگون از قبیل لباس مردانه، لباس زنانه، لباس ورزشی، لوازم آرایشی و طراحی صنعتی ارائه می کند.

pantone پنتون

pantone پنتون

نمونه یک گزارش رنگهای مد بهار ۲۰۰۸ پنتون

شرکت پنتون Panton، مرجع معتبر جهانی در زمینه رنگ و تهیه کننده استانداردهای رنگ حرفه ای برای صنایع طراحی، رنگهای مد پنتون بهار ۲۰۰۸ را اعلام کرد.در این گزارش ۱۰ رنگ اصلی و برتر برای فشن بهار ۲۰۰۸ زنان اعلام شده است. دسترسی به گزارش رنگ فشن پنپنتون همزمان با آغاز هفته فشن نیویورکامکان پذیراست. طبق این گزارش پالت رنگی بهار ۲۰۰۸ شامل رنگهای خنثی کلاسیک و متنوعی است که در آن نقطه ها و تکه هایی از رنگهای روشن تند به کار می رود و به مصرف کنندگان این قدرت و اختیار را می دهد که راه های جدید و خلاقی را برای ترکیب رنگها به کار بگیرند.

Pantone reveals 2016 Colour of the Year پنتون رنگ سال ۲۰۱۶

پنتون رنگ سال ۲۰۱۶

انواعی از رنگهای محبوب رایج از قبیل قرمز شاد، آبی آسمانی و سبز به رنگ طبیعت نیز نقش کلیدی در این فصل ایفا می کنند.رنگمایه های بهار ۲۰۰۸، به خوبی شادی و سرزندگی و طراوت این فصل را منعکس می کند. تعدیل کردن رنگهای خنثی با ترکیب آنها با بخش هایی از رنگهای روشنتر برای ایجاد یک ظاهر مشخص، ممتاز و منحصر به فرد، اساس یک قفسه عالی از لباسهای بهار و تابستان است.

ده رنگی که توسط پنتون برای بهار ۲۰۰۸ پیشنهاد شده است به شرح زیر است.     آبی اسنورکل (Snorkel Blue) مرتعش و با طراوات، یکی از رنگهای محبوب در میان طراحان برای این فصل است، یک رنگ آبی دریایی اما با تحرک و سرزندگی و دلفریبی بیشتر.

در تصویر زیر رنگ های سال معرفی شده توسط شرکت پنتون نمایش داده شده است .

کد رنگ پنتون سال ۲۰۱۶

تیم شورای برنامه رویزی شرکت پنتون Pantone

Ron Potesky, Senior Vice President & General Manager

Brooks Tippett, Vice President, Operations
Laurie Pressman, Vice President, Pantone Color Institute
Buzz Apostol, Vice President, Sales – Americas
Terence Lam, Vice President, Sales & Marketing, Pantone Asia
Fabio Venturotti, Director, Sales – EMEA
Mitchell Cole, Global Director of Marketing – FHI

آدرس و تلفن شرکت پنتون Pantone
World Headquarters
۵۹۰ Commerce Blvd.
Carlstadt, NJ 07072-3098
U.S.A. – آمریکا 
 شماره تلفن : ۲۰۱-۹۳۵-۵۵۰۰
شماره فکس : ۲۰۱-۸۹۶-۰۲۴۲

وب سایت : www.pantone.com

 

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “پنتون چیست؟”

  1. Graphiciran گفت:

    Pantone Inc. is a corporation headquartered in Carlstadt, New Jersey. The company is best known for its Pantone Matching System, a proprietary color space used in a variety of industries, primarily …

دیدگاهتان را بنویسید