Products

پنتون برای اولین بار دو رنگ را برای سال ۲۰۱۶ معرفی کرد

Pantone reveals 2016 Colour of the Year پنتون رنگ سال ۲۰۱۶

شرکت Pantone برای اولین بار امسال دو رنگ صورتی روشن ROSE QUARTZ با کد رنگی ( PANTONE 15-3919 ) و آبی Celestial با کد رنگ ( PANTONE 18-4530 )   را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۶ معرفی کرد.

کد رنگ پنتون سال 2016

کد رنگ پنتون سال ۲۰۱۶

در واقع ترکیب و همنشینی دو رنگ روز کورتز و آبی سلستیال به مخاطبان که به دنبال صلح و سلامتی هستند مانند یک داروی ضد استرس است ! همه ساله پنتون رنگ سال را اعلام میدارد و این امر باعث میشود تا طراحان دکوراسیوت داخلی و طراحان مد و فشن و یا سایر تولید کنندگان مشتاق به استفاده از این رنگ ها گردند.

ماگ تبلیغاتی پنتون

هم نشینی این دو رنگ شرایط یک مسابقه با رنگ های سنتی را فراهم میکند ! در همه جای دنیا رنگها یی را که انتخاب مییشوند به نوعی نمایانگر احساسات هستند و این روش استفاده از رنگ حتی باعث شده تا ما جنسیت افراد را با رنگ لباس هایشان تشخیص دهیم .این دو رنگ انتخاب شده احتمالا ما را به یاد دو نوزاد می اندازد ، اما شرکت پنتون اعتقاد دارد که هدف این نیست !

رنگ سال ۲۰۱۶

مدیر اجرایی شرکت پنتون آقای لیتریک آیزمن، که ناظر فنی انتخاب رنگ سال پنتون است ابراز کرد : این سایه ها برای انتقال گرمای گلگون و نیز آرامش انتخاب گردیده. رنگ کوارتز رز یک رنگ صورتی بچه‌گانه نیست و آن احساس ضعیف را ندارد.

رنگ سال ۲۰۱۶ پنتون

پنتون دارای یک سیستم استاندارد است که به تولید کنندگان کمک می‌ نماید تا تعریف دقیقی از رنگ به دست آوردند. این شرکت هر سال با نظرسنجی از طراحان دکور و طراحان مد، و همچنین تولید کنندگان و خرده فروشان، متوجه می‌شود آنها برای استفاده از چه رنگی برنامه‌ریزی کرده اند و براینمبنا به سرپرستی خانم آیزمن، رنگ سال آینده انتخاب می‌شود.

رنگ سال پنتون

شرکت پنتون به برخی از شرکای تجاری خود مانند شرکت لوازم آرایشی Sephora و شرکت تولید قهوه ساز Keurig  مشاوره فنی رنگ و مدیریت آن را میدهد تا با استفاده از رنگ سال، محصولات خود را تولید کنند.

رنگ سال ۲۰۱۶

رنگ سال ۲۰۱۶

آیزمن می‌گوید: این دو رنگ اغلب با هم دیده شده‌اند بنابراین آن‌ها دارای یک ارتباط طبیعی هستند.او و سایر مدیران پنتون به ایده معرفی دو رنگ فکر کردند و به این نتیجه رسیدند که هیچ دلیلی برای عدم استفاده از دو رنگ وجود ندارد. آیزمن می گوید: از دیدگاه کسب و کار، وجود دو رنگ فرصت بیشتری برای ایجاد ترکیبات متنوع ایجاد می‌کند.رنگهای قبلی انتخاب شده شرکت پنتون به تیرگی و ضخامت تمایل دزیادی اشتند، مانند بنفش – صورتی ارکید انتخاب شده برای سال ۲۰۱۴، و یا رنگ نارنجی روشن نارنگی تانگو انتخاب شده برای سال ۲۰۱۲٫ تنها دو تا از شانزده رنگ انتخاب شده از سال ۲۰۰۰ تاکنون، می‌تواند به عنوان رنگ‌های پاستلی انتخاب شود، آبی آسمانی سال ۲۰۰۳ و آبی نیلگون سال ۲۰۰۰ .

رنگ سال پنتون ۲۰۱۶

رنگ سال ۲۰۱۶

در حقیقیت انتخاب‌های رنگ سال پنتون در ذهن مصرف کنندگان تاثیر می‌گذارند و معرفی رنگ سال باعث ایجاد یک دگرگونی شدید در تمایلات مصرف کننده است. آیزمن همچنین می‌گوید:ما شفقت و دلسوزی می خواستیم، چیزی که امروز بسیاری از مردم به دنبال آن هستند.پنتون در اعلامیه خود رنگ‌های سال را با عنوان ” دارای احساس ثبات، آسایش و آرامش” یاد کرده و استدلال می‌کند که آنها در جهان پر هرج و مرج ایجاد تعادل می‌نمایند.

ماگ تبلیغاتی پنتون

پنتون ماگ های تبلیغاتی امسال خود را در جعبه مخصوص قرار داده و هر رنگ را در یک طرف لیوان نمایش میدهد مانند عکس زیر،در حال حاضر نیز امکان پیش خرید این محصول از شبکه طراحان گرافیک ایران میتوانید خریداری کنید ، قیمت این محصول در سایت پنتون ۲۵$ دلار بدون هزینه مالیات و ارسال است.

کد رنگ پنتون سال ۲۰۱۶

کد رنگ پنتون سال ۲۰۱۶

www.pantone.com

 تهیه تنظیم و ترجمه : پویا گلستانه سوم دسامبر ۲۰۱۵

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “پنتون برای اولین بار دو رنگ را برای سال ۲۰۱۶ معرفی کرد”

  1. amirhossein گفت:

    جالبه که بدانیم رنگ صورتی در هنر ایران باستان هیچ جایی ندارد و در دوره های اخیر وارد هنر ایران زمین گردیده

  2. حمیرا گفت:

    این ایده خوبی هست شاید که شرکت های مادلینگ هم در انتخاب مد به صورت تفکیک جنسیت دیزاین و طراحی رو انجام بدن در نتیجه از یک برند یک محصول مشترک برای خانم ها و آقایان خواهیم داشت!

  3. Sandesign گفت:

    رنگ های انتخاب شده یه حس آرامش امنیت و صلح رو میرسونه فکر کنم شرکت پنتون با این کار بتونه برای طراحان فشن و مد کمی کار رو راحت تَر کنه چون شاید اگر رنگ ها رو برای جنسیت های مختلف متمایز کنه کار زیبارى هست مثلا رنگ آبی برای آقایون و رنگ صورتی برای خانم ها … 

دیدگاهتان را بنویسید