Products

موکاپ (Mockup) چیست ؟

موکاپ

موکاپ (Mockup) چیست و روش استفاده و ساخت آن چیست ؟ به  عبارتی دیگر فایلهای پیش نمایش ، قالب های گرافیکی آماده امیباشد که در موضوعات مختلف و با فرمت PSD لایه باز می توان در امور طراحی به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده نمود. طراحان می توانند به کمک موکاپ، طرح اولیه خود را قبل از اجرا و چاپ در قالب اصلی به صورت پیش نمایش مشاهده کرده و یا از آن به عنوان یک فایل گرافیکی زیبا در پروژه های طراحی خود استفاده نمایند.طبق گزارشات مشتریان وقتی نمونه های کار خود را به این شکل مشاهده میکنند رضایت بیشتری نسبت به کار دارند.

موکاپ کارت ویزیت

Mockup موکاپ کارت ویزیت

برای مثال فرض کنید طراحی یک لیبل برای یک قوطی محصول را طراحی کرده اید ، برای این منظور می توانید با کمک فایل موک اپ ، طرح لیبل خود را بر روی یک بطری واقعی انداخته تا مشتری کار نهایی را بصورت سه بعدی و واقعی مشاهده کند . موکاپ ها در موضوعات مختلفی چون جعبه محصول ، کارت های ویزیت ، پرچم ، پوستر ، لوگو ، ست اداری ، کاتالوگ و بروشور ، موبایل و تبلت ، کارت تبریک و … طبقه بندی می شوند و این بدان معناست که در هر یک از موضوعات فوق ، می توانید طرح خود را بصورت سه بعدی و واقعی برای مشتری نمایش دهید .

Branding Mock-Up (PSD) موکاپ لایه باز ست اوراق اداری

موکاپ لایه باز ست اوراق اداری

اگر تا به حال با فایل های قابل ویرایش آماده کار نکردید از لینک زیر میتوانید روش استفاده از موکاپ را دنبال کنید همچنین برای خرید موکاپ های اختصاصی و حرفه ایی میتوانید اکانت سایت گرافیک ریورز را از ما خریداری کنید تا فایل را برای شما ارسال نماییم برای این منظور نیز از لینک زیر – خرید اکانت گرافیک ریور استفاده کنید. و همچنین اگر میخواهید آرشیو کاملی از موکاپ لوگو کاتالوگ ست اوراق اداری و برنیدینگ داشته باشید میتوانید از کلید خرید مجموعه گرافیک ریور استفاده کنید.

روش استفاده از موکاپ خرید اکانت گرافیک ریور خرید مجموعه گرافیک ریور

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “موکاپ (Mockup) چیست ؟”

  1. Graphiciran گفت:

    موکاپ (فایل پیش نمایش) چیست و راهنمای استفاده از موکاپ در ویدیو بالای صفحه آموزش تصویری آن را مشاهده میکنید

دیدگاهتان را بنویسید