Products

فرشید شهیدی

فرشید شهیدی
Farshid Shahidi
فرشید شهیدی Farshid Shahidi

فرشید شهیدی

فرشید شهیدی کارشناس ارتباطات تصویری (طراحی گرافیک)

copu-writer-iran

فرشید شهیدی
۱۳۴۸، تهران، پالیزی
کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی
کارشناس ارتباطات تصویری (طراحی گرافیک)

داستان حرفه‌ای من

از حدود سال ۱۳۷۰ که هنوز دانشجوی رشته‌ی طراحی گرافیک بودم، بعضی از دوستان و هم رشته‌ای‌ها که کار حرفه‌ای می‌کردند، در ایده‌پردازی و نوشتن عنوان‌ها از من کمک می‌گرفتند. نظر لطف دوستان باعث شد که من بطور غیر رسمی کم‌کم با این کار درگیر شوم، تا اینکه بعد، وارد رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی شدم و دو رشته‌ی تحصیلی خود را با هم ترکیب کردم و رسماً به عنوان کپی‌رایتر به کار خود ادامه دادم.

آن زمان، کپی‌رایتینگ در تبلیغات ایران ناشناخته بود و تا سال‌ها مثل یک صنفِ یک‌نفره بود. هرچند که این تنهایی اشکالات زیادی داشت، اما باعث شد که آژانس‌های تبلیغاتی، انواع سفارش‌ها را ناچار به من واگذار کنند و بنابراین من در هر گوشه‌ای از این رشته‌ی عریض و طویل، تجربیات زیادی به دست آوردم.

برند

برند

با مدیران تبلیغاتی بسیاری کار کردم و از هرکدام شیوه‌ی متفاوتی برای درک صورت مسئله‌ی تبلیغاتی و حل آن آموختم. همچنین با مشتریان بزرگ و کوچکِ بسیاری کار کردم و با نیازهای مختلفی در انواع بازارها آشنا شدم. از مشتریان بین‌المللی می‌توانم به یونیلیور، ردبول، هواپیمایی امارات، سونی و… اشاره کنم و از مشتریان داخلی به سن‌ایچ، سایپا، گلستان، پاکسان و… . بعلاوه به مشتریان و همکاران زیادی مشاوره دادم؛ از جمله مشاور هیئت برگزاری نخستین بی‌ینال تبلیغات در ایران بودم.

اینک سال‌هاست که به تدریس کپی‌رایتینگ مشغولم و سعی کرده‌ام در رشد و گسترش این رشته‌ی کلیدی مؤثر باشم. خوشبختانه حالا دیگر این صنف، یک نفره نیست و همکاران زیادی، بار این مسئولیت را به دوش گرفته‌اند.

برای من، کپی‌رایتینگ پیش از آنکه یک حرفه باشد، شبیه به یک دلمشغولی است؛ بهتر است بگویم یک حرفه‌ی شبانه روزی یا یک زندگی حرفه‌ای.

فرشید شهیدی

برخی موفقیت‌ها و جوایز آثار

آگهی‌های برتر نمایشگاه سالانه‌ی سرو نقره‌ای
آگهی‌های برتر بی‌ینال ایران
جایزه‌ی ویژه‌ی ایکوگرادا
دیپلم افتخار بی‌ینال مکزیک
جایزه‌ی دوم سه سالانه‌ی اوکراین
برنده‌ی سازگارسازی تگ‌لاین سونی برای کشورهای فارسی‌زبان
رتبه‌ی اول کشوری در ویرایش زبان فارسی، برگزیده‌ی شورای عالی ویرایش

فیس بوک Farshid Shahidi وب سایت رسمی farshid shahidi

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “فرشید شهیدی”

  1. رضا طاهری گفت:

    شیپور جالبی بود خلاقانه و مفهومی ،موفق باشید جناب شهیدی امیدوارم تو پروژه های بعدی از شما استفاده کنم.

  2. Graphiciran گفت:

    آرزوی موفقیت روز افزون برای فرشید شهیدی.

  3. پویا گلستانه گفت:

    فرشید عزیز همیشه بخش مهمی از موفقیت خود را مدیون مشاوره و کمک های تو هستم، روز های پیش از وب سایت زیبا و هنری تو بازدید کردم ، در صفحه اینترو المانی که به کار بردی کاملا مفهومی و مطابق فعالیت سایت بود ( ترکیبی از ادبیات و گرافیک !) امیدوارم همیشه شاهد موفقیت های بیشتر و بیشتر از تو باشم .شاداب پیروز و سربلند باشی پویا گلستانه

دیدگاهتان را بنویسید