Products

ایکو دی ico-D نام جدید ایکو گرادا

ایکو دی
ico-d logo
لوگوی جدید ایکو دی - ایکوگرادا

ایکو دی ico-D نام جدید ایکو گرادا 

ایکو دی نام جدید ایکو گرادا میباشد و D بزرگ برای مفهوم طراحی در آن استفاده می شود بعد بیش از نیم قرن خدمت، جامعه طراحان بین المللی ایکوگرادا به منظور انعکاس بهتر وظایف و فعالیت هایش نامش را رسمی تغییر داد و اکنون ico-D – انجمن بین المللی طراحان است. این تغییر انعکاس دهنده استراتژی جهانی ای است که توسط انجمن اعضامحور هدایت می شود.

ایکو گرادا - ایکو دی

ایکو گرادا – ایکو دی

برای تبدیل شدن به یک صدای بین المللی طراحی باید همه رشته های طراحی از ارزش تفکر، آموزش طراحی محور طراحی، و طراحی به عنوان یک رسانه قوی برای تغییرات مترقی دفاع کنند. ریک گرف، دبیر کل ico-D گفت، چالش ما اطمینان بخشیدن در کمک به طراحان است تا شایسته بمانند، نقش های رهبری را بر عهده بگیرند، و برای نشان دادن قدرت خالقیت ذهنی در مواجه با مشکالت پیچیده فرصت های جدید را دریابند، چرا که همگی فریاد کمک برای کسب راه حل های نوآورانه در یک اقتصاد پیچیده جهانی را سر می دهند.

ico-D به عنوان بزرگترین سازمان جهانی انجمن طراحان حرفه ای برای مواجه شدن با این چالش مصمم است و به رهبری موسسات آموزشی طراحی و ترویج دهندگان طراحی ملحق شده است که در بیش از ۶۵ کشور نمایندگی دارد. انجمن با بسیاری از شیوه های طراحی و هزاران طرحی که در سرتاسر جهان به نمایش گذاشته و با تحکیم مکالمات و تعامالت بین اعضای ico-D ، از موقعیت و ارزش طراحی D بزرگ دفاع می کند.

دستور کارمسیر جدید ico-D به منظور حفظ دفاتر مرکزی اش در مونترا ِل کانادا، سرمایه گذاری در یک دستورکار عضومحور، تمرکز بر نیازهای طراحان، و واسط میان متفکران، معلمان، افراد حرفه ای، رهبران، و مدافعان طراحی است تا راه حل هایی را برای مسائل و مشکالت ارتباط جهانی بررسی کنند. حضور جهانی جدید برای ارزش طراحی لوگوی آرم جدید تغییر شکل یافته ico-D فورا لوگوی قبلی آیکوگرادا را که توسط پنتاگرام طراحی شده بود به خاطر می آورد.

ایکو دی

ایکو دی

انجمن در جشن هویت جدیدش یک وب سایت جدید را در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴ راه اندازی کرد : با نام ico-d.org. این وب سایت یک کانال بهینه برای به اشتراک گذاری منابع ico-D و صدای اعضایش در سرتاسر جهان است که به موقع رشد خواهد کرد. میراث ico-D در ۲۷ آوریل ۱۹۶۳ به عنوان آیکوگرادا – انجمن بین المللی مجامع طراحان گرافیک – توسط پیتر نیبون و ویلی دی ماجو تاسیس شد، این دو کسانی بودند که نیاز به ایجاد یک گفتمان بین المللی معنادار در سراسر مسیر آینده طراحی گرافیک را درک کرده بودند.

نیبون و دی ماجو ، یک انجمن سازمان های مستقل غیرانتفاعی، بی طرف، و مبتنی بر اعضا را ایجاد کردند و ذینفعان در محدوده جهانی طراحی کار می کردند. انجمن در طول تاریخ ۵۱ ساله اش یک تسهیل کننده مشتاق برای استانداردهای دانش و عملکرد حرفه ای، یک نهاد حامی برای پروژه ها و دستاوردها، و متعهد به پیشبرد بهترین منافع بشریت و محیط از طریق طراحی بوده است. این انجمن در طی دو دهه گذشته تغییرات چشمگیری را در جهان طراحی منعکس کرده است، تمرکز سازمان به طور فزاینده ای گسترده شده است، و منافع مشترک و چالش های طراحان را در سراسر طیف رشته های طراحی به رسمیت شناخته است. این انقالب –عضورمحور- نامی جدید را ایجاد کردو به نام ico-D – انجمن بین المللی طراحان – در ۲۰۱۴ تغییر کند.

ترجمه و تنظیم :  پویا گلستانه | شبکه طراحان گرافیک ایران ۱۳۹۵

سایت ایکو دی روز جهانی گرافیک

 

برچسب ها

درباره: پویا گلستانه

طراح و موسس شبکه طراحان گرافیک ایران در سال ۱۳۸۹ تهران عضو انیستیو هنر گرافیک آمریکا (AIGA) از سال ۲۰۰۳ میلادی سوشیال مدیا دیزاینر - متخصص دیجیتال مارکتینگ ( ‎Digital Strategist )

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ایکو دی ico-D نام جدید ایکو گرادا”

دیدگاهتان را بنویسید